SuperFabric® İğne Batmasına Karşı Koruma

İğne Batmasına Karşı Dayanıklı SuperFabric® Özellikli

HexArmor®'ın iğne batmasına karşı dayanıklı ürünlerinde, iğne tehlikelerini engelleyen, saptıran veya koruma plakaları arasında bulunan küçük boşluklara hapseden SuperFabric® marka malzeme katmanları bulunur. Tüm bunları yaparken hareket serbestliği ve hava alma kabiliyeti sağlar.

İğne Batması Yaralanmalarının Gerçek Bedeli

Geri dönüşüm, atık ve emniyet sektörlerinde (özellikle opioid salgınında) iğne batmalarının yaygınlığı sürekli olarak artmaktadır. Uygun koruma olmadığı takdirde çalışanlar, hepatit B, hepatit C ve HIV gibi kanla bulaşan patojenlere yol açabilecek, yaşam değiştiren iğne batması yaralanmalarına maruz kalabilir.

İğne Batmalarına Karşı Savunmada Üst Düzey Sonuçlar

2016 yılında, iğne batmasının tıp, sağlık, geri dönüşüm ve mevcut durumda emniyet sektörleri için yaygın bir potansiyel risk oluşturduğu kabul edilerek Kuzey Amerika ANSI/ISEA 105 standardı, ASTM F2878-10 iğne testini içerecek şekilde güncellenmiştir. HexArmor'ın iğne batmasına karşı dayanıklı KKD test sonuçları etkileyicidir.

İğne + Kesilme Direnci: Tüm Tehlikeler İçin Birinci Sınıf Güvenlik

SuperFabric® iğne batmasına karşı sektör standardını tanımlayıcı koruma sunar. İğne batmasına dayanıklı diğer birçok teknolojinin aksine, HexArmor PointGuard® ürünlerini seçtiğinizde diğer koruyucu özelliklerde bir düşüş görmezsiniz. Ayrıca, iğne batmasına dayanıklı ürünlerimiz bir ölçüde sektördeki en yüksek kesilme direncine sahiptir.

Örnek Olay İncelemesi: Geri Dönüşümde İğne Çözümü

Atık Yönetimi sektöründeki geri dönüşüm çalışanları her yıl uygun olmayan şekilde imha edilen yaklaşık iki ila üç milyar iğneye maruz kalır ve bu durum çalışanlar ve şirket için kabul edilemez bir sağlık riski oluşturur. HexArmor® tasarımcıları, iğneler ve iğne batmasının yanı sıra kırık cam parçaları, çelik, tel ve ahşap kıymıklardan kaynaklanan kesilmelere karşı dayanıklı olabilecek bir koruyucu eldiven serisi oluşturmak için doğrudan WM'nin güvenlik ekibiyle birlikte çalışmıştır.

PDF İNDİR

Opioid Salgını: İğnelerden Korunmanın Önemi

Polisler, itfaiyeciler, ilk müdahale ekipleri ve hapishane görevlilerinin, işlerini yaparken iğne batmaları nedeniyle yaşam değiştiren bir hastalığa maruz kalma riski giderek artmaktadır. İğne güvenliği yükselişte ve HexArmor, iğne batmasına karşı etkili KKD eğitimi ve program uygulamalarıyla emniyet sektörüne liderlik ediyor.