Sertifikalar

Ürünlerimizi ve bileşenlerini bağımsız laboratuvarlar ve enstitüler tarafından sık sık teste tabi tutarız. Cilt ile kullanım rahatlığı için. Zararlı maddeler bulunmaması için. Ve çok daha fazlası için. Ürünlerimize atanan sertifikalara genel bakış.

Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100 sistemindeki kriterlerine göre test edilen tekstil ürünleri insan sağlını etkileyen maddeler içermediklerine dair garanti sunar. Sadece çok sıkı gereklilikleri karşılayan ve devamlı testlerden geçen ürünler Oeko-Tex sertifikasını alabilir. 

uvex'in sunduğu Oeko-Tex sertifikalı tekstil ürünleri

Geri dönüştürülmüş polyester

PET şişelerin geri dönüşümü son yıllarda büyük oranda gelişti ve gelişimin bu kadar ilerlemesi sayesinde geri dönüştürülmüş polyesterden üretilmiş olağanüstü özelliklere sahip işlevsel malzemeler kullanılabilmeye başlandı: Bu malzemeler üstün kullanıcı konforu sağlamakla kalmayıp, kolay bakım da sunar. Geri dönüştürülen elyafların yüksek kalitesi sayesinde yağ bazlı polyesterden üretilen malzemelerden iplik özellikleri ile tutuşu, boyanabilirliği ve parlaklığı açısından ayırt edilemez.

Organik pamuk

Geleneksel pamuğun tersine organik olarak üretilen pamuk için çoğunlukla daha düşük yoğunlukta sulama gerektiren eski bitki türleri kullanılır. Pestisit ve kimyasal gübrelerin kullanımı yasaktır.

Organik pamuğumuz Global Organic Textile Standard (Küresel Organik Tekstil Standardı; GOTS) gerekliliklerine uygundur: Kullanılan pamuğun en az %95'i kontrollü organik tarım yoluyla sağlanır.

uvex'in sunduğu organik pamuk sertifikalı tekstil ürünleri

uvex pure standardı

Koruyucu eldivenler yüksek uvex pure standardını karşılar. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Cilt ile uyumu yüksektir. Zararlı malzemeler içermez.

Koruyucu eldivenler ayrıca; çözücüler, tepkime hızlandırıcılar ve alerjen maddeler içermez. En iyi ürün koruması sunarlar.

pure standardında uvex eldivenleri

Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100, küresel olarak tutarlı bir test ve sertifikasyon sistemidir. Ürünle cilt teması ne kadar yoğunsa ürünün karşılaması gereken gereklilikler o kadar sıkıdır: Bu nedenle koruyucu eldivenler için en yüksek ikinci sınıflandırma olan Sınıf II geçerlidir. Test sadece kanuni standarda değil, mevcut araştırma durumuna da uygundur. Bu nedenle Oeko-Tex®; krom, nikel ve cıva gibi ağır metaller için daha sıkı değerler belirler. Ayrıca, kanserojen ve alerjen boyalar ile formaldehit gibi çözücüleri de dikkate alır. Test yöntemleri ve kirletici madde listesi, bilimsel bulgulara göre her yıl düzenlenir.  

Test edilmiş ve sertifikalı uvex koruyucu eldivenler
Test edilmiş koruma sunan eldivenler. Siz ve personeliniz için. Cildi korumak için en sıkı gereklilikler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle uvex profi, uvex contact, uvex rubipor, uvex phynomic, uvex C300, uvex C500, uvex synexo Z200, uvex nk, uvex protector, uvex rubiflex, uvex rubiflex S, uvex profatrol ve uvex profagrip knitted koruyucu eldivenlerimiz, Oeko-Tex® Standard 100'ün ürün sınıfı II için sıkı test kriterlerine uygun şekilde sertifikalandırılmıştır.

Oeko-Tex sertifikalı uvex eldivenleri

proDERM

Koruyucu eldivenlerimizin cilt için mükemmel kullanım rahatlığı dermatolojik olarak onaylanmıştır. Bu kalite damgasını alan koruyucu eldivenler, proDERM Institute for Applied Dermatological Research GmbH (Hamburg, Almanya) tarafından klinik yönden test edilmiştir.

proDERM çalışmaları: 11.0356-02, 11.0482-11, 13.0202-02, 15.0188-02, 15.0219-11

proDERM hakkında ayrıntılı bilgi

Almanya Üretimi

uvex, koruyucu eldivenleri Almanya'da geliştirmekten ve üretmekten gurur duyar. Üretim ve teknolojik beceri alanlarında harcadığımız uzun yıllar, el korumasında birinci sınıf servisin ve çok sayıda kullanım alanında birinci sınıf koruyucu eldivenlerin sunulmasını garantiye alır.

Almanya'da üretilen uvex iş eldivenlerimiz "Almanya Üretimi" etiketini taşır.

Almanya Üretimi uvex eldivenleri

Gıdayla kullanım

Gıdayla kullanıma uygun koruyucu eldivenler; normal, öngörülebilir koşullarda insan sağlığına zararlı hiçbir maddenin gıdalara geçmemesini (migrasyon olarak bilinir) sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Aşağıdaki genel bakış hangi uvex koruyucu eldivenlerin gıdayla kullanıma uygun olduğunu ve muhtemel kullanım alanlarının ayrıntılı bir listesini sunar.

 su pH'ı > 4,5asit pH'ı < 4,5alkol içerenyağlıkuru, yağsız
Örnekler alkol içermeyen içecekler, meyve, yumurtalar, sebzeler, kabuklu canlılar sirke, maya, süt, yoğurt şarap, sert alkollü içkiler, likörler zeytinyağı (R1), tereyağı ve margarin (R2), balık, peynir ve fırın ürünleri (R3), kırmızı et, tavuk eti (R4), sandviçler ve kızarmış yiyecekler (R5) ekmek, makarna, pirinç, çay, baharatlar, baklagiller
uvex profi ergo EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex contact ergo EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex phynomic C3 EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex C5 EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex rubiflex (turuncu) EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex rubiflex S (mavi/yeşil) EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex profastrong NF 33 EVET EVET EVET EVET (R2 ila R5) EVET
uvex u-fit EVET EVET EVET EVET (R3 ila R5) EVET
uvex phynomic foam EVET EVET EVET EVET (R5) EVET
uvex phynomic lite (w) EVET EVET EVET EVET (R1 ila R5) EVET
uvex unilite hermo EVET EVET EVET HAYIR EVET
uvex u-fit strong N2000 EVET HAYIR EVET EVET (R3 ila R5) EVET
uvex u-fit lite EVET HAYIR EVET EVET (R3 ila R5) EVET


Test koşulları gibi ek bilgiler talep üzerine sağlanır.

gıdayla kullanıma uygun uvex eldivenleri

uvex medicare

Ortopedik uyarlamalar için sertifikalı uvex koruyucu ayakkabılarımız yerleşmiş uvex teknolojilerimize dayanır. Bunları, ürün açıklamalarındaki uvex medicare sembolünden tanıyabilirsiniz. Tüm bireysel ve özel ortopedik çözümler, ortopedi uzmanı ayakkabı üreticilerimiz tarafından geliştirilmiştir. uvex'in sertifikalı ortopedik şirket ağı, uyarlama servisiyle yerel olarak ilgilenir.

Bireysel ve özel ortopedik çözümlerimiz, Prüf- und Forschungsinstitut Pirmasens e. V. (Ayakkabı Üretimi için Test ve Araştırma Enstitüsü) ile TÜV Rheinland tarafından sertifikalandırılmış ve tip incelemesine tabi tutulmuştur. Ayrıca aşağıdaki standartları karşılar:

  • DGUV 112-191/ÖNORM Z 1259: İşte sağlık ve güvenlik için kanun tarafından tanınan kazaların sigortalanması ve önlenmesine yönelik enstitülerin değiştirilmiş kurallarının gerekliliklerini karşılar – DGUV 112-191 (Almanya) ve ÖNORM Z 1259 (Avusturya).<strong/><strong/>
  • ESD standardına uyumluluk: Koruyucu ayakkabı, EN 20345/EN 61340-5-1'e uygun şekilde ESD gerekliliklerini karşılar. Çoğu iş yeri, elektrostatik boşalmanın ortadan kaldırılmasına yönelik sistemin parçası olarak koruyucu ayakkabıların kullanımını gerektirir. Lütfen ürünün kullanım talimatlarına bakın.

Buradan daha fazla bilgi edinin.

medicare'li uvex koruyucu ayakkabılar