SuperFabric® Delinmeye Karşı Koruma

Delinmeye Dayanıklı SuperFabric® Özellikli

HexArmor® eldivenleri, kol ve gövde koruması SuperFabric® ile üretilmiştir ve ahşap kıymık kadar zorlu endüstriyel delinme tehlikelerinden çelik örgü kabloların tek bir teline kadar her şeyi saptırıp engellemek için tasarlanmıştır. Küçük koruma plakası geometrisi, tehlikeyi hapsederek engeller ve esneklik sağlarken normalde yırtılmaya neden olabilecek bir delinmenin cilde ulaşmasını önler.

Delinme Yaralanmalarının Gerçek Bedeli

Delinme yaralanmaları iş yerinde çok gerçek bir sorun olmaya devam ediyor. El yaralanmaları için talep edilen ortalama tazminat 6000 doları aşmış olup her kayıp zamanlı kaza tazminatı talebi ise yaklaşık 7500 dolara ulaşmıştır. Dolaylı maliyetler ise bunun 20 katından fazladır.

Gerçek Dünyada Delinme Tehlikesi ve Delinme Sınıflandırmaları

Zorunlu güvenlik sınıflandırmaları KKD'yi muhakeme etmek için harika bir başlangıç noktası olsa da, deneme yapmak da başarılı bir KKD girişimi başlatmanın anahtarıdır. İşinizde karşılaştığınız tehlikeler, laboratuvardaki test cihazlarından çok farklıdır. Delinme tehlikelerini meydana geldiği anda saptırmak için koruma plakaları kullanan SuperFabric® teknolojisi tamamen benzersizdir.

Örnek Olay İncelemesi: Kıymık Yaralanmalarını SIFIRA İndirme

Ayda 15 kıymık yaralanmasının yaşandığı büyük bir kereste üretim tesisinde devam eden bu soruna bir çözüm bulunamıyordu. Weyerhaeuser lamine ve kaplama tesisinde HexArmor® eldivenlerin ve kol koruyucuların kullanılmaya başlanmasıyla, bildirilmesi gereken yaralanmalar ayda 15'ten SIFIRA düşmüştür!

PDF İNDİR