Teknolojiler

İnsanları günlük işlerinde güvenli tutmaktan daha önemli hiçbir şey yoktur! Bu nedenle uvex olarak ürünlerimizi öncü teknolojilere bağlı olarak sürekli geliştirmekteyiz. Hedef: Her üründe koruma, kullanıcı konforu ve rahatlığını mümkün olan en iyi şekilde birleştirmek.

Esneyen bölgeler

Stratejik olarak konumlandırılmış esneyen bölgeler hem hareket özgürlüğünü hem de kullanıcının konforunu artırır. Entegre esnek materyaller yüksek kalitelidir ve şekillerini korurlar.

Esneyen bölgeler, yaklaşık 10 kat daha az enerji harcanması gerektiğinden enerji tasarruflu hareketleri kolaylaştırır. Bu azaltılmış enerji tüketimi kullanıcının giyim boyunca sürekli yüksek seviye konsantrasyonla ve performansla çalışabilmesini sağlar. Bu, kullanıcı stresini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca iş kazası riskini de düşürür.

banwear+

uvex banwear+, %50 pamuk, %49 polyester ve %1 antistatik elyaflardan oluşan, özenle geliştirilmiş, kalıcı yanma geciktirici özelliğe sahip koruyucu kumaştır. Pamuk ile sentetik bileşenlerin dengeli oranı nedeniyle banwear+ kıyafetler yapı dengesi, aşınma direnci, rengini koruması ve yüksek müşteri konforuyla dikkat çeker. Kumaş nefes alır ve hidrofiliktir (ter emici). Saten dikiş yumuşak bir dokunuş ve sertliğin az olmasını sağlar.

Sürekli kaplama sürecinin kullanımı pamuk elyaflarının dikkatli şekilde kullanılmasını kolaylaştırır. Nega-Stat® ip, polyester kaplı karbon iç kısma sahiptir ve statik elektrik birikmesini azaltarak yanıcı kıvılcımların oluşmasını önler.

banox+

uvex banox+ %100 pamuktan oluşan, özenle geliştirilmiş, kalıcı yanma geciktirici özelliğe sahip koruyucu kumaştır. Sürekli kaplama sürecinin kullanımı pamuk elyaflarının dikkatli şekilde kullanılmasını kolaylaştırır. Kumaş nefes alır ve hidrofiliktir (ter emici). Saten dikiş yumuşak bir dokunuş ve sertliğin az olmasını sağlar. Yüksek kaliteli pamuk, standart yanma geciktirici kumaşlar ile karşılaştırıldığında iyileştirilmiş kullanıcı konforu sağlar.  

Yanma geciktirici bileşenlerin elyaf iç kısımla kalıcı şekilde birleştirilmesi sayesinde koruyucu kıyafetlerin güvenliği ve ekonomik verimliliği artırılmıştır.

Kir geçirmez ekipmanlar

Özel kaplama kirin elyafa işlemesini önler. Bu nedenle malzemeleri yıkaması çok kolaydır, yağ malzemelere işlemez ve grafit tozu kumaştan kolayca çıkarılabilir. Sonuç olarak en iyi görünürlüğe sahip kalıcı koruma elde edilir.

Techno Plissee

Son derece esnek Techno Plissee malzemenin uyarlanabilirliğini artırır, temel malzemenin dört katı uzunluğa kadar esnemeyi mümkün kılar.

HYBRIDTEX®

Yenilikçi ekipman bir malzemede iki farklı özelliği bir araya getirir: suyu emen iç kısım ve su geçirmez dış kısım.

 • Hafiftir ve nefes alır
 • İç kısımdan dış kısma etkili nem aktarımı sağlar
 • Vücudu konforlu şekilde sıcak ve kuru tutar
 • Dış neme ve kire karşı verimli koruma sağlar
 • Yıkanabilir

SILVERPLUS®

Anti mikrobik etkili gümüş iyonlar kumaşta bakterinin çoğalmasını önleyerek hijyen ve ferahlığın çok verimli şekilde korunmasını sağlar:

 • Uzun süreli hijyen ve ferahlık
 • İlk iki saat içinde %95 etki
 • Cilt florasının doğal dengesini destekler
 • Yıkanabilir

İşlevsel ceket malzemesi

 • İki yüzlü teknoloji
 • Çift yönlü esneklik (25 Newton'da yaklaşık %30 yanal gerilme)
 • SILVERPLUS® ve HYBRIDTEX® içerir
 • ekipman (su geçirmez/su emici)
 • %99 elastiklik geri kazanımı
 • Yüksek miktarda poliamitle sürtünmeye karşı dayanıklı

Tek kullanımlık tulum malzeme bileşimi: uvex 3B classic

Çok hafif ve sıkı tela polipropilen laminat, çok sayıda organik ve inorganik sıvı kimyasallara karşı etkili bir koruma sağlar. Çok dayanıklı malzemenin sıkı şekilde birleştirilmiş ve bantlanmış dikişler ile bir araya getirilmesi sayesinde uvex 3B classic konforu etkilemeden yoğun kullanımda bile koruma sağlar.

Tek kullanımlık tulum malzeme bileşimi: uvex 4B

Mikro gözenekli, çok sıkı tela polietilen laminat, uvex 4B tek kullanımlık tulumun hem koruyucu hem de nefes alabilir olmasını sağlar. Bantlı dikişler, sıvı aerosollere ve katı parçacıklara karşı son derecede yüksek koruma sağlarken tela iç kumaş konforlu giyim sunar.

Tek kullanımlık tulum malzeme bileşimi: uvex 5/6

uvex 5/6 tek kullanımlık tulumlar çok hafif, mikro gözenekli tela PE laminattan üretilmiştir ve SMS tela arka bölümle birlikte kullanıldığında üstün nefes alabilirlik sağlar. Birleşimli dikişleri sayesinde uvex 5/6 tek kullanımlık tulumlar sıvı sıçramaları ve katı parçacıklara karşı yüksek seviyede korumayı garantiler.

Tek kullanımlık tulum malzeme bileşimi: uvex 5/6 climazone

uvex 5/6 climazone son derece hafif ve nefes alan SMS malzemesinden üretilmiştir. Bu malzeme yüksek seviyede nem yönetimi ve olağanüstü kullanım konforu sunar. Toza maruz kalmaya ve hafif sıçramalara karşı da yüksek koruyuculuk sunduğundan kullanıcı için güvenilir koruma sağlar.

Tek kullanımlık tulum malzeme bileşimi: uvex 5/6 FR

uvex 5/6 FR yanma geciktirici, hafif ve yüksek seviyede nefes alan SMS malzemesi içerir. Bu malzeme uçan kıvılcımlara karşı da sınırlı koruma sunar. Toza maruz kalmaya ve hafif sıçramalara karşı da yüksek koruyuculuk sunduğundan kullanıcı için güvenilir koruma sağlar.