Teknolojiler

İnsanları günlük işlerinde güvenli tutmaktan daha önemli hiçbir şey yoktur! Bu nedenle uvex olarak ürünlerimizi öncü teknolojilere bağlı olarak sürekli geliştirmekteyiz. Hedef: Her üründe koruma, kullanıcı konforu ve rahatlığını mümkün olan en iyi şekilde birleştirmek.

En yeni nesil Bamboo TwinFlex® teknolojisi

En yeni nesil patentli uvex Bamboo TwinFlex® teknolojisine dayanan uvex kesilmeye karşı koruyucu eldivenler; koruma, konfor, esneklik, el becerisi ve ekonomi konularında yeni standartlar belirlemiştir. Kesilmeye karşı koruyan sağlam eldivenlerde konfor sınıfı, kullanıcının, özellikle zorlu uygulamalarda kullanım sırasında ürünü benimsemesini kolaylaştırır. Doğal bambu ve yüksek teknolojili koruyucu elyafın benzersiz bileşimi, yüksek bir kullanıcı konforu seviyesi ve iyi iklim kontrolüyle birlikte etkili koruma sağlar. Ne de olsa bir koruyucu eldivenin kazaları önleyebilmesi için öncelikle kullanıcı tarafından giyilmesi gerekir.

Kesilmeye karşı koruma seviye C ve D:

  • sağlam ve konforlu
  • <strong/>bambu – çevreyle dost, yenilenebilir hammadde
  • <strong/>soğutma etkisi
  • normal sıkılık

Patentli Bamboo TwinFlex® koruması
Kesilmeye karşı dayanıklı cam elyaflar ve sürtünmeye karşı dayanıklı poliamit en iyi mekanik korumayı garantiler. Çelik elyafın poliamitle birlikte kullanılması, kesilmeye karşı koruma seviyesini D'ye kadar yükseltir.

Patentli Bamboo TwinFlex® konforu
Yumuşak his ve mükemmel havalandırma kontrolü için yumuşak, konforlu bambu ipliği ile yüksek yırtılma direnci için dayanıklı HPPE elyafları bir araya getirilmiştir. Bambu ipliğin yenilikçi DSM Dyneema® Diamond elyafla bir arada kullanılması, yırtılma ve kesilmeye karşı direnci önemli ölçüde artırır.

Bamboo TwinFlex® teknolojisi UVEX SAFETY Gloves GmbH & Co. KG., Germany'nin tescilli markasıdır.
DSM Dyneema® Diamond Royal DSM N.V.'nin tescilli markasıdır.

Xtra Grip

uvex Xtra Grip Teknolojisi yağ ve sıvılarla teması güvenilir bir şekilde yönetir. Nitril kaplamanın benzersiz, çok katmanlı tasarımı etkili tutuş sunarken yüksek seviyede esnekliği, benzersiz dokunma hissini ve kullanıcı konforunu korur. Sağlam tasarım en iyi dayanıklılığı garantiler.

uvex Xtra Grip Teknolojisi mekanik veya kimyasal risklere karşı koruma sağlayan seçili uvex koruyucu eldivenlerine uygulanır. Bu eldivenler tamamen "Almanya Üretimi"dir.

uvex 3D-Ergo

Devrim niteliğindeki 3D-Ergo teknolojisi, anatomik olarak şekillendirilmiş 3D ergo el şekline, elastik aqua polimer kaplama sistemine ve poliamit/elastan tabanlı 15 birimli sıkı örülmüş astara dayanır. Sonuç: Hassas parmak uçları.

uvex ERGO

Kullandığınız her alanda doğal hareket kabiliyeti! Bu konuda uvex Ergo Teknolojisine güvenebilirsiniz. Yeni astar malzemelerinin akıllı kullanımına ek olarak eldivenlerin mükemmel şekli ve uyumu yeni geliştirilmiş düz ergo kalıpları sayesinde mümkündür. Eli doğru şekilde yansıtan anatomik olarak şekillendirilmiş kalıplar sayesinde uvex koruyucu eldivenlerin uyum ve esnekliği uzun vadede iyileştirilir.

uvex climazone el havalandırma yönetimi

uvex climazone vücudun kendi sıcaklık ayarlama sistemi gibi çalışır: Bireysel ısıdan sapmalar dengelenir ve vücut sıcaklığı düzenli olarak konforlu bir seviyede kalır. Aşırı sıcaklık ve nem verimli şekilde atılarak üşüme hisse azaltılır. Sıcaklık düzenlemesi el koruma ürünlerinde özellikle önem taşır. Ellerde, insan vücudunun diğer bölgelerine göre daha fazla ter bezi bulunur: avuç içinde santimetre karede 375, arkasında santimetre karede 200 adet. Fiziksel etkinlik sırasında ortaya çıkan nem, malzeme tarafından saklanmalı veya dışarı atılmalıdır.

Yenilikçi kaplama teknolojileri, en yeni malzemeler ve benzersiz havalandırma çözümleri, yüksek ürün kalitesi ve kullanıcı kabulünü sağlar. Malzemenin nefes alabilirliği, havalandırmalı tasarımı ve yüksek nem tutma özelliği gerçek konfor sunar; elleri kuru ve güvende tutar.

Dokunmatik ekran kullanmak için koruyucu eldivenler

Modern, otomatikleştirilmiş süreçler ve üretim tesisleri gün geçtikçe daha çok dokunmatik ekranlı monitörler ile kontrol ediliyor. Ancak bu çalışma ortamlarında yine de koruyucu eldivenler giyilmelidir. Bu nedenle kullanıcıların çok dokunmalı hareketlerle ekranları kullanabilmesini sağlayacak bir eldiven üretmek gereklidir.

Kapsamlı uygulama aralığı için özellikle endüstriyel dokunmatik ekranlarla kullanılmak üzere uygun ve optimize edilmiş bir ürün sistemi geliştirdik ve test ettik.