Olağanüstü kullanıcı konforu ve sportif tasarıma sahip koruyucu gözlükler: Bu özellikler/işlev aralığı uvex ultrasonic serisinin tam görüş koruyucu gözlükler tarafından sunulur. Kaynak versiyonu da bulunan modern laboratuvar gözlükleri, EN 166 (Kişisel Göz Koruması) ve EN 170 (UV Koruması) ya da bunların yerine EN 172 (Güneşe Karşı Koruma) koşullarını karşılar.

Tam görüş koruyucu gözlükleri sadece güvenilir göz koruması sunmakla kalmaz, güneşe karşı etkili koruma da sağlar (UV 400 Koruması). İki farklı malzemenin birleşimi (sert/yumuşak bileşenler) uzun süreli kullanımda bile basıncın sorun haline gelmemesini sağlar. uvex ultrasonic kaynak gözlükleri ve laboratuvar gözlükleri asla yüzünüze baskı uygulamaz veya yüzünüzü sıkıştırmaz. Bu, kullanıcının yüzüne uyum sağlayan ve gözlük takan kişiler için de olmak üzere göz alanında tam yan alan koruması sağlayan esnek yumuşak bileşen sayesinde elde edilir. Buna ek olarak laboratuvar veya kaynak gözlükleri mükemmel havalandırma sunarak gözlerin etrafında sıcaklığın rahatsız ve tahriş edici hale gelmemesini garantiler.

Ayrıca uvex ultrasonic gözlük kullanıcıları için koruyucu gözlük ve kaynak gözlüğü olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

uvex ultrasonic koruyucu gözlük serisinin temel özellikleri

  • sportif tasarımlı olmasına rağmen koruyucu çerçeveli gözlük olarak da kullanılabilen koruyucu gözlükler
  • camlar değiştirilebilir
  • EN 166 (Kişisel Göz Koruması) ve EN 170 (UV Koruması) ya da bunların yerine EN 172 (Endüstriyel Kullanım için Güneş Parlaması Filtreleri) sertifikalı
  • içte en az 16 saniye boyunca buğulanmaya karşı koruma, dışta çok yüksek seviyede çizilmeye ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılık (uvex supravision excellence)
  • geniş panoramik görüş alanı
  • sert ve yumuşak bileşenlerin birleşimi sayesinde uzun süreli kullanımda baskı sorunu oluşmaz

uvex ultrasonic – konforlu kaynak gözlüğü ve laboratuvar gözlüğü