Üst Seviye Kesilmeye Karşı Koruma

uvex D500 köpük kesilmeye karşı koruma eldivenleri

Hem sağlamlıktan taviz vermez hem de konfor kaybı yaratmaz

En yeni nesil patentli uvex Bamboo TwinFlex® teknolojisiyle üretilen uvex D500 köpük kesilmeye karşı koruma eldivenleri maksimum esneklik, mükemmel uyum ve hareket kabiliyeti gibi konfor özelliklerini EN 388:2016 (koruma seviyesi D) standardına uygun olağanüstü kesilmeye karşı korumayla birleştirir. Bu çalışma eldivenleri, uzun süreli ürün ömrü ve olağanüstü maliyet verimliliği için aşınmaya karşı yüksek seviyede dayanıklıdır.

Bu sağlam uvex D500 köpük kesilmeye karşı koruma eldivenleri, kullanım konforu sunar ve kuru ve az nemli ortamlarda şu alanlarda kullanıma uygundur:

 • otomotiv endüstrisi
 • inşaat
 • bira fabrikası, içecek sektörü
 • cam endüstrisi
 • bakım, servis
 • metal işleme endüstrisi

uvex phynomic C5 kesilmeye karşı koruma eldivenleri

Hassas his ile kesilmeye karşı korumanın mükemmel kombinasyonu

uvex phynomic C5, yüksek hassasiyet gerektiren mekanik etkinlikler için ideal dokunma hassasiyeti sunan olağanüstü derecede hafif, her kullanıma uygun kesilmeye karşı koruyucu eldivenlerdir (C seviyesi). Eldiven nefes alan, neme dayanıklı aqua polimer köpük kaplama sayesinde mükemmel aşınma direncine sahiptir. Eldiven katalizör içermez ve dermatolojik olarak test edilmiştir, bu sayede alerjik kişiler tarafından kullanıma uygundur.

uvex phynomic C5 kesilmeye karşı koruma eldiveniyle küçük parçalar üzerinde çalışılırken mükemmel hareket kabiliyeti korunur. Bu eldiven kuru ve az nemli ortamlarda, aşağıdaki alanlar için kullanım uygundur:

 • hassas montaj çalışması
 • hassas çalışma
 • denetleme
 • gıdayla çalışma
 • işleme

Ek güvenlik için yüksek teknoloji

En yeni nesil Bamboo TwinFlex® teknolojisi

uvex koruyucu eldivenler, kesme korumasını üst seviyeye taşır. Kesme korumasıyla birlikte konfor sınıfı, özellikle zorlu işler gerçekleştirirken kullanıcının kabulünü artırmaya yardımcı olur. Doğal bambu ve yüksek teknolojili koruyucu elyafın benzersiz bileşimi, yüksek bir kullanıcı konforu seviyesi ve iyi iklim kontrolüyle birlikte etkili koruma sağlar. Sonuçta koruyucu eldiven sadece kullanıldığı zaman kazaları önleyebilir ve eli koruyabilir.

Bamboo TwinFlex® teknolojisi

koruma işlevi: Kesilmeye karşı dayanıklı cam elyafları ve aşınmaya dayanıklı poliamit en iyi mekanik korumayı garantiler (D seviyesi).

Kesilmeye karşı dayanıklı cam elyafları ve aşınmaya dayanıklı poliamit

Konfor işlevi: Yumuşak his ve mükemmel sıcaklık kontrolü için ipeksi, konforlu bambu iplik ile yenilikçi DSM Dyneema® Diamond elyaflarının bir araya getirilmesiyle yırtılmaya ve kesilmeye karşı daha fazla koruma sağlanır.

DSM Dyneema® Diamond elyaflarıyla birleştirilmiş bambu ipliği

Daha fazla hassasiyet için yenilik

DSM Dyneema® Diamond teknolojisi

Entegre mikro parçacıklı yenilikçi DSM Dyneema® Diamond elyafları sayesinde çok daha ince olan ve daha fazla dokunma duyarlılığı sunan kesilmeye karşı koruyucu eldivenler oluşturmayı başardık. 2 DSM Dyneema® Diamond Royal DSM N.V.nin kayıtlı markasıdır. uvex, olağanüstü dokunma hassasiyetli ve hafif kesilmeye karşı koruyucu eldiven üretmek için bu yüksek performanslı elyafı konforlu elastan elyaflarla birleştirir.

DSM Dyneema® Diamond teknolojisi

1 Bamboo TwinFlex® teknolojisi UVEX SAFETY Gloves GmbH & Co. KG., Germany'nin kayıtlı markasıdır
2 DSM Dyneema® Diamond Royal DSM N.V.nin kayıtlı markasıdır.

tek bakışta uvex kesilmeye karşı koruma eldivenleri

Etkili koruma için yenilikçi ürünler

uvex D500 köpük – Sağlam eldiven

uvex D500 foam

Konfor kaybı olmadan kesilmeye karşı çok yüksek koruma

uvex phynomic C5 – Her kullanıma uygun eldiven

uvex phynomic C5

Olağanüstü dokunma hisli, dermatolojik olarak onaylı, gıda işleme için sertifikalı

uvex C500M köpük – Uzman eldiveni

uvex C500M köpük

Kısmı destekli baş parmak eklemli, kirlenmeye dayanıklı koruyucu eldiven

Etkili el koruması güvenilir koruma ve konforlu uyum arasında mükemmel dengeyi kurmak anlamına gelir; sadece kullanılan koruyucu eldivenler hedeflerini gerçekleştirebilir. uvex, iki kullanıcı gerekliliği birden sunmak için düzenli olarak patentli Bamboo TwinFlex® teknolojisi gibi yenilikçi elyaf ve kaplama teknolojileri geliştirir.

Günlük kullanım için kesilmeye ve yırtılmaya karşı koruma özellikleri çok önemlidir. Gerekli kesilmeye karşı koruma seviyesi, yüksek yoğunlukta cam elyafları yoluyla elde edilir ancak bu, yırtılma direncinden taviz verilmesine neden olabilir. uvex'in cam veya çelik elyaf gibi malzemeleri birleştirmek için kullandığı teknikler, cildin sadece rahatsız edici olmayan elyaflarla temas etmesi gerektiğinden bu dengeyi kurmak ve kullanıcı konforu ile kabulü sunmak için büyük önem taşır.

İkisi de yüksek seviyede dayanıklılık elde etmek ve maliyet verimliliği sağlamak için aynı derecede önemli ve gerekli olan uyum ile hareket kabiliyeti gibi özellikler kaplamalar uygulandığında yeniden değişir.

Kesilmeye karşı koruma klasörünü indir (PDF, 4,1 MB)

Kesilmeye karşı koruma yeniden sınıflandırıldı

Kesilmeye karşı koruma eldivenleri için EN 388 standardında değişiklik

Kesilmeye karşı koruyucu eldivenlerin koruma sınıfları daha önce Avrupa'da EN 388:2003 standardıyla belirlenmiştir. Teknik malzemelerin (yani "yüksek performanslı elyaflar"ın) sürekli geliştirilmesi nedeniyle kesilmeye karşı koruma eldivenlerini test etme ve belirleme yöntemlerini düzenlemek gerekti. Bu değişiklikler EN 388:2016 standardında uygulanmıştır. EN 388:2003'e uygun darbe testine ek olarak ISO 13997'ye uygun yeni test yöntemi tanıtıldı.

EN 388 standardındaki değişiklikler videoda açıklanmıştır

EN 388:2003'e uygun test prosedürü

 • Coup test ile kesilmeye karşı koruma testi.
 • Döner yuvarlak bıçak düzenli güçle (5 newton) test malzemesinde ileri geri hareket eder ve dönüş, hareketin tersi yönünde gerçekleşir.
 • Endeks değeri sonuçları test parçasının kesilmesi için gereken dönüş sayısına ve bıçağın açısına göre belirlenir.
 • Her bir test numunesinde beş ölçüm bu şekilde gerçekleştirilir. Beş indeks değerinin ortalaması, bir koruyucu eldivenin kesilmeye karşı koruma seviyesine karşılık gelen performans sınıfını belirler.
performans sınıfı12345
endeks≥ 1,2≥ 2,5≥ 5≥ 10≥ 20
EN 388:2003'e uygun test prosedürü

EN 388:2016/ISO 13997'ye uygun test prosedürü

 • Bıçakları körelten malzemelerden (ör. cam ve çelik elyaf) üretilen kesilmeye karşı koruyucu eldivenler için geliştirilmiştir.
 • ISO 13997'ye uygun şekilde diğer test prosedürü: Eldivenin keskin bir cisim tarafından, daha yüksek kuvvetle, tek temasta kesilmeye karşı direncinin belirlenmesi
 • Burada uzun, düz bir bıçak test numunesinin üzerinden bir kez geçirilir. Bu işlemde test parçasını 20 milimetre kesmek için gereken asgari kuvvet belirlenir.
 • Sonuç newton (N) biriminde sunulur ve buna göre bir kesilmeye karşı koruma sınıfı atanır.
performans sınıfıABCDeF
Newton değeri≥ 2≥ 5≥ 10≥ 15≥ 22≥ 30
EN 388:2016/ISO 13997'ye uygun test prosedürü

İki kesilmeye karşı koruma test yöntemi arasındaki farklılıkların özeti

İki test prosedürü ve performans sınıflandırması arasında bir ilişki kurmak mümkün değildir. Eldiven pratikte yine aynı yüksek seviyede kesilmeye karşı koruma sağlamaktadır; tek fark performansının standartlar bazında sınıflandırılma şeklidir.

Kesilmeye karşı koruma ürünlerinin öncü üreticilerinden biri olarak kendi test laboratuvarımızda her iki standart için de en yeni teknolojili ölçüm teknolojisine sahibiz ve tüm konulardaki soruları istenildiği anda yanıtlamaya hazırız.

EN 388:2016 ve EN ISO 374-1:2016 standartları hakkında daha fazla bilgi için bkz. https://www.uvex-safety.com.tr/blog/tag/safety-gloves/

EN 388:2016 simgesinin değer açıklaması

uvex'in mevcut olarak sunduğu kesilmeye karşı koruyucu eldivenlere genel bakış:

kesilmeye karşı koruyucu eldivenlere genel bakış