Open/Close Menu

Gelişmiş kaplama sistemleri

Hiçbir şey insanların iş güvenliğinden daha önemli değildir. uvex işte bu yüzden ürünlerinin ve teknolojilerinin sürekli araştırma ve geliştirmesine bu kadar büyük bir yatırım ayırıyor. Her türlü zorluğa mutlak bir çözüm bulma yönündeki bu çabalarımızın semeresini, üç adet yeni kaplama sistemiyle çoktan almış bulunuyoruz. Üstüne bir de uvex'in yenileşim gücü ve kaplama uzmanlığı da cabası.

uvex variomatic

kaplı uvex variomatic Gözlük Camlarının tepkime süreleri diğer tüm kaplamalardan çok daha hızlıdır. 10 saniye içerisinde karararak, takan kişiye UV ışınlarına karşı %100 koruma sağlar ve 30 saniye içerisinde de orijinal rengine döner. Bu gözlük camları bilhassa, içeri ve dışarı ya da aydınlık ve karanlık ortamlar arasında sürekli gidip gelerek çalışmak zorunda olan kişiler için uygundur.

uvex supravision extreme

uvex supravision extreme gözlük camları, kalıcı anti-buğulanma etkisine sahiptir ve nem birikmesine izin vermez. Yani gözlük camlar buğu tutmaz. uvex supravision extreme kaplama teknolojisiyle kaplı gözlükler ve göz koruyucular bilhassa havadaki nemin ya da yoğunlaşmanın yüksek olduğu ortamlar için uygundur.

uvex supravision performance

Yeni uvex supravision performance'ın buğulanmama özelliği resmi standartlarda belirtilenden üç kat daha güçlüdür. Bu kaplama, ani yoğuşma olaylarına karşı ve merceklerin sıkça temizlenmesinin gerektiği çalışma ortamları için mükemmeldir. Buğu önleyici etkisi süreklidir.

supravision HC-AF

Yalnız bize özgü olan supravision HC-AF teknolojisi, gözlük camlarının dışarıdan çizilmeye karşı son derece dayanaklı ve içeriden de sürekli olarak buğu önleyici özellikte olmasını sağlar. Ayrıca %100 UV koruması da sağlar.

supravision NCH

Supravision NCH ile kaplı gözlük camları, hem optidur NCH hem de optidur 4C PLUS'un avantajlarından yararlanır. Bu gözlük camları içeriden çizilmeye karşı dayanıklıdır ve buğulanmaz. Öte yandan, kullanılan nano teknolojiye bağlı olarak dışarıdan çizilmeye karşı son derece dirençli, kimyasallara dayanıklı ve temizlemesi çok kolaydır. Bu haliyle kaplamada dünya lideridir.

optidur NCH

Optidur NCH kaplı camlar çizilmeye karşı son derece dayanıklıdır ve aynı zamanda kimyasallara karşı dayanıklılığı da çok yüksektir. Lake sistemi nano teknoloji ile hazırlanmıştır ve bu yüzden yapışmazlık özellikleri son derece yüksektir. Kısacası su bazlı ve yağlı lekeler zahmetsizce çıkarılabilir.

optidur 4C PLUS

optidur 4C PLUS, bir gözlük camında dört özelliği bir araya getirir. Bunlar; kalıcı buğu önleyicilik, çizilmeye karşı dayanım, anti-statik özellikler ve artı %100 UV korumasıdır.

infradur PLUS

infradur PLUS kaynak camları, göz kamaştırıcı parlamalar yanında ultraviyole ve kızılötesi ışınlara karşı da koruma sağlar. Kaplama, kaynak kıvılcımı zararlarını en aza indirir.

infradur AF

infradur AF gri kaynak koruma filtreli camlar, hem UV ve Kızılötesi ışınlara karşı koruma sağlar hem de EN 172'ye uygun olarak renkleri mükemmel bir şekilde gösterir. İç tarafında kalıcı buğu önleyici özellikler ve dış tarafında da çizilmeye karşı üstün dayanım garantilidir ve bu sayede kaynak kıvılcımlarının yaratabileceği hasarlar olabildiğince en alt seviyede kalır.

ultradura

ultradura, camlara çizilmeye karşı iyi bir dayanım seviyesi kazandıran ve zararlı UV ışınlarını tamamen emen (absorbe eden) pahalı olmayan bir kaplamadır.

uvex hi-res

uvex hi-res, optimize edilmiş dalga yüzlü gözlük camı teknolojisidir: en ince netlikte görüntü sağlayan göz koruyucularda en son teknoloji.

Diğer Teknolojiler

Bağımsız sap eğimi ayarı

uvex koruyucu gözlükler, ayarlanabilir sap eğimleri sayesinde her türlü baş şekline uyum sağlayabilir; böylece kullanıcı gözlüğü kolayca benimser.

Bağımsız uzunluk ayarı

Herkesin baş yapısı birbirinden farklı olduğundan, uvex koruyucu gözlükleri herkese rahatça ve düzgün bir şekilde uyması için bir dizi uzunluk ayarıyla ve ayarlanabilir şekilde gelir.

uvex quattroflex

Hassas kulak bölgesi civarına konulan 4 tampon sayesinde gözlükler baskı yaratmadan yüze rahatça oturur.

uvex duo-flex

Kulak arkalıklarına konulan yalnız uvex'e özgü, patentli yumuşak tamponlar her türlü kafa şekline uyum sağlayarak, kulakların arkasındaki noktalar üzerinde basınç oluşturmaz ve yüze tam olarak oturur.

Dereceli gözlüklerle rahat kullanım

Gözlük üstü gözlükler ve bilhassa göz koruyucular, dereceli gözlüklerle birlikte takıldığında yüze baskı yapmadan tam olarak oturmalıdır. Biz bu gerekliliği uygun tasarımlar geliştirerek ve çok kaliteli malzemeler kullanarak yerine getiriyoruz.

temizliği kolay

uvex "temizliği kolay" gözlükler de çok az kir tutar.