Open/Close Menu

Teknoloji

Başınızı serin tutun: tek tek ayarlanabilir climazone havalandırma.
uvex pheos'un çok gelişmiş havalandırma sistemi ayrı ayrı ayarlanabilir. Üç adet havalandırma deliği, isteğe bağlı olarak açılarak ya da kapanarak baret içerisinde havanın istenilir düzeyde kalmasını sağlar; havalandırma delikleri sıcak havayı dışarı atar.

uvex pheos blue – Uzun ömürlü koruma ve rahatlık

Denenmiş ve test edilmiş uvex pheos baretlerinin artık çevre dostu alternatifi de mevcut: Baret kabuğu yenilenebilir hammaddelerden elde edilen çok kaliteli biyo-plastiklerden yapılmaktadır.

uvex pheos baretlerinin biyo-plastik versiyonu DIN EN 397 standardının bütün gerekliliklerini karşılamaktadır. Bu baretlerin hafif yapısı ve uyarlanabilir iç bağlantıları sayesinde uzun sürelerle rahatsızlık duyulmadan giyilebilir.

Her yıl dünya çapında 230 milyon tondan fazla plastik üretilmektedir. Biyo-plastikler, plastiklerin çevre dostu alternatifleridir ve keneotu (hintyağı) bitkisi gibi bitkilerden elde edilen yenilenebilir hammaddeler kullanılarak imal edilmektedir.

Bu doğal hammaddeler işlenerek, biyo-plastiklerin yapıldığı bio-polimerlere dönüştürülür. Günümüzde biyo-plastiklerin birçok teknolojik üstünlüğü bulunmaktadır.

Biyo-plastiklerin kullanılması iklim ve çevre korumasına çok önemli düzeyde katkı yapmaktadır.

uvex climazone – iklimlendirme rahatlığı garanti

Yenileşimci baştan ayağa iklimlendirme yönetimi

uvex climazone ürünleri, baştan ayağa olağanüstü bir iklimlendirme (sıcaklık düzenlemesi) sağlar.

uvex, araştırma, malzeme uygulamaları ve ürün tasarımındaki uzmanlıklarını harmanlayarak, kişisel koruyucu ürünlerinin tümüne bu olağanüstü iklimlendirme özelliğini entegre eden dünyanın tek üreticisidir. Bu entegre ve işlevsel iklimlendirme anlayışı bütün ürün grupları için geçerlidir.

uvex airwing B

– EN 397 standardına göre müsaade edilen havalandırma yüzeylerinden azami ölçüde yararlanılan baretlerde optimal ısı değişimi mümkün kılınmıştır.

Alın tarafında 55 mm² ve boyun tarafında da 245 mm² tam açılma kapasiteleriyle toplam 300 mm² yüzey alanına sahip üç ayarlanabilir havalandırma deliği sayesinde hızlı bir hava akımı ve baret içinde istenilir bir iklimlendirme sağlanır.