Open/Close Menu

Basın yayınları uvex safety group

uvex group'un 90. yılı: Fürth merkezli aile şirketi 2016 yılında 90. yılını kutluyor

Fürth merkezli aile şirketi uvex, 90 yıldır "insanları koruyoruz" felsefesini şiar edinerek, spor ve serbest zaman etkinlikleri ile endüstriyel işyerlerinde mümkün olan en iyi korumayı sağlamaya devam ediyor. Zaten uvex demek koruma demek. Küçük bir atölyeyle başlayıp kürsel bir şirket olmayı başaran uvex bugün Almanya'nın en önemli uluslararası markalarından birisidir.

Basın açıklamasının ayrıntılar

"2013 Yılının En İyi Yenileşimcisi", PROFAS

Lüneburg - uvex safety group bünyesinde bir şirket olan PROFAS GmbH & Co. KG, bu yılın ulusal EN İYİ 100 (TOP 100) kurumsal karşılaştırmalı değerlendirme müsabakasında "Yılın yenileşimcisi" seçildi. PROFAS genel sıralamada, 51 ile 250 arasında çalışan sayısı olan şirketlerin bulunduğu B kategorisinde en üst sırada yer aldı. 5 Temmuz 2013 tarihinde Berlin, Axel Springer Passage'da düzenlenen ödül gecesinde, bilim muhabiri Ranga Yogeshwar, PROFAS'ın ödülünü ve kalite etiketini PROFAS Genel Müdürü Franz Keller'e takdim etti.

Basın açıklamasının ayrıntılar

Akıllı Ergonomi ile Göz Koruma

„Uvex, dünyanın en büyük branş sergisi olan A+A 2011’de ilk defa sergilediği uvex i-3 koruyucu gözlük, en yenilikçi ürünler arasında yer almıştı“ diyerek sözlerine başlayan uvex safety group Şirket Yönetimi Başkanı Stefan Brück, sözlerine şöyle devam etti: „ 3D ürün sisteminin önemli bir parçası olarak özellikle de optimal ergonomik kalıbı ve bireysel kullanımlar için ayarlanabilirliği ile etkili olmuştur!“

 

Basın açıklamasının ayrıntılar

uvex pheos alpine – üst kalite baret

uvex pheos alpine ile uvex safety group geliştirme ekibi özel bir yeniliğe imza atmış oldu. Adından da anlaşılacağı gibi – yüksek çalışma alanları için özel tasarıma sahip bir kask. Dağcı kaskına benzer sağlamlıkla EN 12492 normlarını yerine getirmektedir. Hafif ve rahat kullanımı ile rüzgâr türbinleri, elektrik direkleri, kanal ve baca, yüksek yerlerde ve dağ kurtarma, havadan kurtarma, itfaiye ve tüm diğer kurtarma çalışmaları vs. için ideal kasktır.

 

Basın açıklamasının ayrıntılar

25 yıldır laservision – Lazerlerden korunmada yenilik lideri jübilesini kutluyor

Lazer tekniğinde yaşanan hızlı gelişmeler ve sanayide, tıpta ve araştırmalarda kullanılan yeni lazer uygulamaları, lazerlerden korunmayı daha da önemli bir görev haline getirmektedir. 1987 yılından beri laservision adı Almanya’da ve dünyanın diğer kısmında lazerlerden korunma ile eş anlamdadır. Rupp + Hupprach ile uvex şirketlerinin bir ortak girişimi olarak Frankonya’da Forchheim şehrinde kurulmuş bir şirket olan laservision 2005 yılından beri %100 uvex safety group’a ait bir şirkettir ve aynı zamanda, 50 çalışanı ile dünya çapında lazerlerden korunma alanında önde gelen şirketler arasındadır.

 

Basın açıklamasının ayrıntıları

Ödüllü uvex göz koruyucu

uvex pheos en çok satılanlar arasındadır! 2011 yılında satışa sunulan uvex pheos, en yüksek öncelik olan „göz korumada güvenlik “ unsurunun mükemmel bir şekilde tasarım ile birlikte geçekleştirilmesinin mümkün olduğunu kanıtlamıştır. Modern Fashion-Look özelliği onu sadece bir yıl içinde işyerlerinde en fazla rağbet gören göz koruyuculardan bir tanesi haline getirmiştir. İkili küresel mercek sadece geniş bir görüş alanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yüksek kaliteli uvex supravision HC-AF kabarma kaplaması ile dışından çizilmeye karşı son derece dayanıklıdır ve içeriden ise sürekli buhar tutmaz özelliğine sahiptir.

 

Basın açıklamasının ayrıntıları

uvex safety group’un sürdürülebilirlik taahhüdü

uvex grubun idealinden de anlaşıldığı gibi uvex sosyal sorumluluk yanında çevre sorumluluğu da taşımaktadır. Burada „Sürdürülebilirlik” terimini kullanmadan da şirketimizde yıllardır buna tekabül eden bir şirket sorumluluğu, şirket felsefemiz içinde zaten vardı. - protecting people – istemimiz de kaynaklara ve İdealimizi sadece ürünler ile sınırlamak çok kısa görüşlü davranmak olurdu. Bize göre sadece sürdürebilirlik çerçevesinde ve sorumluluk içinde hareket eden şirketler uzun süreli ekonomik başarılar elde edebilir.. Sürdürebilirlik dolaysıyla uvex için çok büyük bir önem taşımaktadır.

 

Basın açıklamasının ayrıntılar

uvex Chemical Expert System – Kimyasallar Veri Bankası

uvex yenilik lideri olarak müşterileri için servis ve ürünlerinde en yüksek kaliteyi hedefliyor. uvex, Glove Expert System ile en iyi tecrübe ve başarılı bir uygulama sonrası kimyasallar veri bankasını genişletti ve kimyasallara karşı koruyucu tek kullanımlık giysi verilerini de ekledi. uvex Chemical Expert System (Kimyasal Uzmanlık Sistemi (CES)) uzmanlar tarafından yine uzmanlar için geliştirildi ve her an dünyanın her tarafından erişilebilir duruma getirildi.

 

Basın açıklamasının ayrıntıları

uvex motion classic ve uvex motion black

uvex safety group başarılı uvex xenova® ayak tabanlıklarını esas alarak iki yeni koruyucu ayakkabı serisini sunmakta: uvex motion classic ve uvex motion black. uvex motion classic modelleri cazip bir dış görünüm ile uvex climazone Standard için yeterli yüksek kalite malzemeleri birleştirmektedir. İlave özellikler olarak su geçirmez ve nefes alabilen üst deri, yumuşak Distance Mesh astar malzemeleri ile anti-statik, değiştirilebilir ve nemi emen ve dışarı atan sisteme sahip uvex 3D hydroflex® foam konforlu ayakkabı tabanı bulunmaktadır.

 

Basın açıklamasının ayrıntıları

uvex phynomic koruyucu eldivenler – Çok iyi cilt uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır

Hassas işçilik ve hassas montaj için öngörülen uvex phynomic koruyucu eldiven serisi mükemmel kalıp, en uygun işlev ve uvex pure standardı sayesinde de tam temizliği (Öko-Tex® Standard 100, çözücü madde ve alerjiye neden olan hızandırıcılar içermez) birleştiriyor. Tanınmış dermatoloji araştırma merkezi proDERM Institut für Angewandte Dermatologische Forschung GmbH (Hamburg) uvex phynomic koruyucu eldivenlerin çok iyi cilt uyumunu klinik testlerle ve bir saha araştırma çalışması ile onaylamaktadır.


Basın açıklamasının ayrıntıları

uvex i-3 koruyucu gözlük 2012’de yılın ürünü seçildi

Düsseldorf’taki A+A 2011 fuarında ilk defa teşhir edilmesinin üzerinden henüz birkaç hafta geçmesine rağmen uvex safety group’un yenilikçi koruyucu gözlüğü uvex i-3 plastikten üretilen tüketim ürünleri dalında „2012 Yılın Ödülü “ mükâfatını almayı başarmıştır! Plastik Sanayi Birliklerini (Trägerverband des Gesamtverbandes der Kunststoff verarbeitenden Industrie e.V. (GKV)) oluşturan pro-K tarafından görevlendirilen bir uzmanlar jürisi uvex i-3’ü ödüllendirmiştir.

 

Basın açıklamasının ayrıntıları